Close

Kontakt

Zlaté ruce Praha
Kloboučnická 1443/2
Praha 4  140 00

+420 606 813 873
info@zlaterucepraha.cz

ŽIVOT JE BONBONIÉRA

(DĚLEJ VŠE PODLE SEBE)

Zbav se strachu a jdi do toho. Ať to ve výsledku dopadne jakkoli, pokud si budeš věřit – tak ať prohraješ nebo vyhraješ, vždy budeš sám pro sebe hrdina, protože jsi našel odvahu se o to pokusit.

Život nabízí nepřeberné množství možností. Každý den si můžeš představit jako nejluxusnější bonboniéru– stačí si jen vybrat. To ale je ten nejobtížnější úkol. Buď můžeš celý život „stát“ nad tou úžasnou bonboniérou a očima vybírat, ale nikdy neudělat ten nejdůležitější krok a vzít si bonbon, vložit ho do úst, slastně zavřít oči a nechat ho pomalu rozpouštět na jazyku a vnímat harmonii chutí a vůní.

Ale může se stát, že vybraný bonbon Ti nebude chutnat. Bude to jen nová zkušenost: tuto volbu už příště neuděláš. Nebo se můžeš „přecpat“, protože budeš chtít sníst všechny bonbony a bude Ti z nich těžko a nedokážeš si je vychutnat.

Ale budou to Tvé jedinečné životní zkušenosti, příště už budeš vědět, co si vybrat, co si nevybrat a jestli dál zkoušet další „bonbony“…Ale nebudeš ten, který celý život stojí nerozhodně nad touhle nejúžasnější bonboniérou, které se říká život a ze strachu, aby mu nebylo špatně, aby si nevybral bonbon, který mu nebude chutnat….si nikdy raději nevybere žádný.

Neohlížej se na to, který bonbon si vybírá soused, přítel, rodič, sourozenec, učitel nebo kdokoliv jiný. Jen ty žiješ svůj jedinečný život-Ty si vybírej podle sebe!

Nebuď skleslý z toho, že tápeš…že máš pocit, že ostatní vědí přesně, jaký bonbon si vybrat a Ty stojíš nerozhodně nad bonboniérou a lákají Tě všechny bonbony. Ty pocity jsou mnohdy naprosto stejné  jako když jsme byly děti a doopravdy jsme stály před tou úžasnou bonboniérou, kde byl každý bonbon jiný a všechny lákavé. Líbil se mi nugát, ale i višeň v tmavé čokoládě, karamelový, marcipánový, s oříškem, smetanový krém v bílé čokoládě…..

Ten nejdůležitější krok je VYBRAT SI! Rozhodni se pro některý bonbon, rozhodni se pro svůj směr v životě! Vždycky to stojí za to!  Ať to bude poklidná plavba nebo jízda v hurikánové oblasti. To na počátku nemůžeš vědět. Stejně jako chuť bonbonu. Nelituj svého rozhodnutí a užívej si každý okamžik.

V životě můžeš dát na rady rodičů, přátel, koučů, učitelů, ale správná cesta bude ta, kterou Ti napoví Tvé srdce, která Tě bude těšit.

Možná se několikrát spálíš, půjdeš slepou uličkou – nic se neděje: vrátíš se (bonbon odložíš) a zvolíš jinou cestu. Uděláš neocenitelnou zkušenost, že tato cesta není pro Tebe.

Hodně štěstí na TVÉ plavbě, hodně štěstí při Tvých rozhodnutích, která si vybereš podle svého srdce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.